| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Number of Pins | 6 |
| Depth | 1.25 mm |
| Impedance | 50 Ω |
| Insertion Loss (dB) | 1.3 dB |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Turns Ratio | 1:1 |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 880 MHz to 960 MHz |
| Packaging | Reel |
| Width | 1.25 mm |
| Height | 0.95 mm |
| Height - Seated (Max) | 1.05 mm |
Stock: 2411
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17472
Ext.Price$0.17472
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17472 | $0.17472 |
| 10 | $0.13718 | $1.37180 |
| 50 | $0.11831 | $5.91550 |
| 100 | $0.10204 | $10.20400 |
| 500 | $0.09302 | $46.51000 |
| 1000 | $0.08759 | $87.59000 |
